preloader

Sunay Tarımsal Ürünleri Pazarlama

Sunay Tarımsal Ürünleri Pazarlama Ürünlerimiz

Nohut - Fasulye - Pirinç - Yeşil Mercimek - Kırmızı Mercimek - Barbunya - Bulgur - Köftelik Bulgur - Yarma - Aşurelik Buğday

sunay nohut
NOHUT

Zengin bir lif kaynağı olmasının yanı sıra sağlıklı yağlar, A, B6, B12, C, E, K vitaminleri ile bakır, demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, selenyum mineraller ile sağlık için son derece faydalı olduğu bilinmektedir.

sunay fasulye
FASULYE

İçerisinde C, D, A, E, K, B6 ve B12 vitaminleri barındırır. Buna ek olarak magnezyum, demir, demir, çinko ve bakır mineralleri ile sodyum ve potasyum bileşenleri bakımından zengindir. Lif oranı oldukça yüksektir.

sunay pirinç
PİRİNÇ

Yüzde 80 karbonhidrat, yüzde 7 protein, yüzde 2 yağ, 10 mg kalsiyum, 0,9 mg demir, 0,08 mg B1 vitamini (Tiamin), 1,6 mg Niasin, 94 mg fosfor, 92 mg potasyum, 0.3 gr posa içerir. Kan basıncının düzenli akışını sağlar.

sunay yeşil mercimek
YEŞİL MERCİMEK

A, B grubu vitaminler, K ve C vitamini içermektedir. Fosfor, sodyum, kalsiyum, potasyum ve çinko mineralleriyle birlikte karbonhidrat da bulunur. %26 oranında protein içerir. İyi bir folik asit kaynağıdır.

sunay kırmızı mercimek
KIRMIZI MERCİMEK

Sodyum, protein, potasyum, magnezyum, demir, C vitamini, kalsiyum, A, B12 ve D vitamini bakımından çok zengin bir yiyecektir.Folik asit sağladığı için kansızlık sorunlarına karşı düzenli tüketilmesi önerilir.

sunay barbunya
BARBUNYA

B1, B2, B3, B5 Pantotenik asit, B6, B12 (folat) vitaminlerini bünyesinde barındırır. Demir, çinko ve potasyum minerallerini de sunar. Omega 3 yağ asitleri ve lif oranı bakımından oldukça yüksektir.

sunay bulgur
BULGUR

Çinko, magnezyum, krom gibi mineralleri, diyet posasını, ayrıca B vitamini maddelerini içermektedir. Kandaki yağları düşürücü ve lif bakımından oldukça zengin bir gıdadır.

sunay köftelik bulgur
KÖFTELİK BULGUR

B vitamini deposudur. İçerdiği B1 vitamini, sinir ve sindirim sisteminin güçlenmesine yardım eder. Çinko, magnezyum ve krom gibi mineraller içerir.

sunay yarma
YARMA

İyi bir A vitamini kaynağı olmasının yanı sıra B12 dışındaki B grubu vitaminler yönünden de zengin bir yapıdadır. Zihin sağlığını korumada etkili lif oranı yüksek bir besindir.

sunay aşurelik buğday
AŞURELİK BUĞDAY

A, B, C, K, B12 vitaminlerinin aynı zamanda kalsiyum, potasyum, selenyum, karbonhidrat demir ve fosfor gibi önemli mineral ve vitaminleri de bünyesinde bulundur.